Parashikimi i motit: Rriten temperaturat, por a do ketë shi?

Sipas MeteoAlb: Mbetet vendi ynë në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku kthjellimet do të jenë dominante në pjesën e parë të ditës në ultësirën perëndimore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës vranësirat do të bëhen më të dukshme në Shqipëri duke krijuar mundësi për momente me pika shiu pjesërisht në zonat Juglindore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.*Tibo News