Parashikimi i motit për vendin tonë

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar parashikohet që gjatë paradites të vijojë të jetë në dominimin e kthjellimeve në ultësirën perëndimore, por kalime të lehta të vranësirave do të ketë në zonat malore. Në orët në vijim vranësirat do të bëhen më të dukshme në zonat malore dhe do të shfaqen pjesërisht në zonën e ulët.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por do të mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 38°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

*TiboNews