Parashikimi i motit, me vranësira dhe reshje shiu

Sipas MeteoAlb: Vijojnë Vranësirat e shpeshta të jenë prezente në pothuajse të gjithë Shqipërinë. Parashikohet që herë pas here vranësirat të pësojnë zhvillime në vendin tonë duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluar shiu.

Pritet që reshjet të jenë më të fokusuara në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 25°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë.

*Tibo News