Parashikimi i motit, ja si do të vijojnë temperaturat

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe kalime vranësirash në pjesën e parë të ditës.

Në vijim pritet që vranësirat të shtohen, kuprezenca e lartë e lagështirës në ajër do të sjell mundësit për reshje në pothuajse të gjithë territorin.

Pritet që herë pas here të ketë dhe rrebeshe shiu të cilat më të dukshme do të jenë në zonat malore.

  • Temperaturat e ajrit do të vijojn të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 34°C.
  • Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi
  • Perëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.