Parashikimi i motit, 12 Gusht

Sipas MeteoAlb, territori Shqiptar mbetet në dominimin e vranësirave të shpeshta që në orët e para të ditës.

Parshikohet që vranësirat të pësojnë dhe zhvillime, ku prezenca e lartë e lagështirës në ajër do të krijojë mundësitë për reshje në pothuajse të gjithë vendin tonë.

 

  • Pritet që herë pas here të ketë dhe rrebeshe afatshkurtra shiu të cilat më prezente do të jenë në përgjatë shtrirjes Lindore.
  • Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 34°C.
  • Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.
  • Temperaturat e ajrit do të vijojn të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 34°.

 

*Tibo News