Paraditja me diell, pasditja sjell vranësira dhe shi

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e pasdites vendi ynë paraqitet nën dominimin e motit të kthjellët, më të theksuara përgjatë vijës bregdetare. Ndërsa në orët vijuese pritet që vranësirat gradualisht të bëhen më të dukshme në territor, ku në të gjithë zonën malore do të gjenerojnë rrebeshe shiu. Në orët e vona të mbrëmjes pritet përmirësim i dukshëm i kushteve të motit.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 34°C.