Papa Françesku: Vatikani, i gatshëm të bëjë çdo gjë për t’i dhënë fund luftës

Vatikani është i gatshëm të bëjë çdo gjë të mundshme për të ndërmjetësuar dhe për t’i dhënë fund krizës në Ukrainë, tha Papa Françesku.

Në një intervistë me gazetën e përditshme italiane La Stampa, Papa tha se ishte e rëndësishme të mos dorëzohej kur ishte fjala për pajtimin midis Moskës dhe Kievit.