OKB ofron 25 mln dollarë ndihmë humanitare për Turqinë dhe Sirinë

Kombet e Bashkuara kanë njoftuar 25 milionë dollarë ndihmë humanitare për Turqinë dhe Sirinë pas tërmeteve vdekjeprurëse që kanë marrë më shumë se 6 mijë jetë njerëzish. Zëdhënësi i OKB-së, Stephane Dujarric, u tha gazetarëve në selinë e OKB-së se … Continue reading OKB ofron 25 mln dollarë ndihmë humanitare për Turqinë dhe Sirinë