“Nuk jemi vetëm”

Një ufolog britanik beson se fotot e reja të një objekti të huaj të kapur në ajër janë një nga provat në rritje se “ne nuk jemi vetëm”.

John Mooner shkrepi imazhe të frikshme të hënën të një objekti fluturues të paidentifikuar që rri pezull mbi një fshat anglez në Devon, për të cilin ai pretendonte se ishte një “disk fluturues alienësh”.

Një shkëlqim drite më tërhoqi menjëherë vëmendjen, ndërsa diçka me pamje metalike doli nga një re, “tha Mooner për The Mirror.

Ai raportoi se objekti i çuditshëm kishte një “fushë force që buronte rreth tij”, duke kapur shpejt disa fotografi me aparatin e tij dixhital Nikon P900.

“Unë u trondita plotësisht nga ajo që po shihja,” vazhdoi Mooner, i cili më parë ka pretenduar se ishte rrëmbyer nga alienët.

Ai shtoi: “Ishte padyshim një disk fluturues me dy dritare drejtkëndëshe të zeza në pjesën e kupolës dhe katër ndarje të zeza përgjatë pjesës së poshtme të strukturës së saj.”

Pas një inspektimi më të afërt, objekti i turbullt për të cilin Mooner pretendoi se u largua në re me shpejtësi 1000 milje në orë – mund të ngjajë në mënyrë të paqartë me një anije kozmike fantastiko-shkencore të stilit të Hollivudit.

“Isha shumë i emocionuar, vazhdova të monitoroja zonën me shpresën për të parë edhe një herë këtë zanat të jashtëzakonshëm,” tha ai. “Pastaj, disa minuta më vonë, pata rastin ta shihja përsëri kur u hodh me shpejtësi nga reja.”

Ai vuri në dukje: “Këtë herë, kam kapur vetëm pjesën e poshtme të anijes anormale.”

Kjo “dëshmi përfundimtare” për Mooner do të thotë se alienët po vizitojnë në mënyrë rutinore planetin tonë.

“Kjo është absolutisht e vërtetë. Prania e të huajve është e vërtetë. Nuk jemi vetëm”, shtoi ai.

Mooner tha se ai gjithashtu vuri re një “arjesë aliene” në shfaqjen ajrore në Torbay këtë muaj, duke supozuar se alienët duhet të kenë një bazë në Kanalin Anglez.

Ai beson se ata “kanë vetëm qëllime të mira dhe na ruajnë”.

Kjo nuk është e ashtuquajtura hera e parë që krijesat e huaja po vizitojnë Tokën.

Pamjet e UFO-ve të dyshuara vazhdojnë të shfaqen herë pas here një pamje në një bazë ushtarake në Kaliforni muajin e kaluar, një “zbarkim i huaj” i supozuar në Las Vegas dhe një objekt i pashpjeguar në qiell në kurorëzimin e mbretit Charles III në maj.

Ndërsa disa pretendojnë se alienët janë “100%” të vërtetë, zyrtarët e NASA-s deklaruan javë më parë se, nga 800 pamje në gati tre dekada, 2 deri në 5% ishin në të vërtetë “anormale”.