Nuk është kurrë vonë për t’u bërë nënë

Naomi Campbell është bërë nënë për herë të dytë.

Supermodelja legjendare, 53 vjeçe, ishte tashmë nënë e një vajze, por në rrjetet sociale ka treguar se tani ka një djalë.

Naomi ka postuar foto duke përqafuar të porsalindurin e saj, ndërsa motra e tij më e madhe dukej se po e mbante për dore ndërsa ai pushonte në krahët e mamasë së tij.

Në mbishkrimin e postimit të saj, modelja shkroi: “I dashuri im i vogël, dije që je i dashur jashtë mase dhe i rrethuar nga dashuria që nga momenti që na zbukurove me praninë tënde.

“Një dhuratë e vërtetë nga Zoti, e bekuar! Mirë se vjen djali im. #mumoftëo. Nuk është kurrë vonë për t’u bërë nënë.”

Postimi i saj u mbush me urime me Donatella Versace duke shkruar: “Urime Omi!!”

“Urime”, shtoi ëinnie Harloë.

Supermodelja Helena Christensen shkroi: “Dashuri dhe bekime për familjen tuaj të ëmbël”.

“Urime mama!!!! Mirë se vjen djali!” uroi Ashley Graham.

Ndërkohë, Hayden ëilliams shkruan: “Aëë urime Mbretëresha!! Shumë e lumtur për ty.”

Lajmi i mrekullueshëm i Naomit vjen dy vjet pasi ajo njoftoi se ishte bërë nënë për herë të parë, duke deklaruar se nuk kishte ndjerë kurrë një “dashuri më të madhe” pas ardhjes së vajzës së saj në jetë.