Njerka e ligë! Ja si “hakmerret” mbretëresha Camilla ndaj Meghan dhe Harryt

Mbretëresha Camilla është parë së fundmi në një ansambël të plotë të Dior-it, dhe duket se ajo po provokon Meghan Markle. Kohët e fundit po qarkullonin thashethemet për nënshkrimin e kontratës së Meghan me shtëpinë franceze të modës Dior. Veshja e fundit e mbretëreshës Camilla, e cila ishte Dior nga koka te këmbët, po merret si një shenjë talljeje ndaj Meghan Markle.

Në Royal Ascot 2023, Mbreti Charles dhe Mbretëresha Camilla u shfaqën bashkë. Mbreti kishte veshur një kostum së bashku me një kapele të sipërme, por me këtë rast, mbretëresha vodhi vërtet shfaqjen. Ajo që ra në sy ishte veshja e markës nga Dior.

Camilla nuk vesh rregullisht rroba nga marka franceze por vendosi ta bëjë këtë me këtë rast, siç raporton TMZ. Ajo kishte veshur një fustan të personalizuar Dior dhe pallto dhe e kombinoi me doreza të ngjashme.

Kishte zëra se Meghan Markle kishte nënshkruar një marrëveshje me Dior për të qenë ambasadore e tyre. Marrëveshja do të vinte pasi Harry dhe Meghan humbën një marrëveshje podcasti prej shumë milionë dollarësh me Spotify. Të martën, një zëdhënës nga Dior doli për të sqaruar se asnjë marrëveshje e tillë nuk ishte në negociata. Meghan është parë në modelet e Dior gjatë viteve në raste të shumta monumentale. Meghan u pa në një ansambël Dior gjatë turneut të saj 2019 në Morroco, Jubileut Platinum të Mbretëreshës në 2022, si dhe ceremonisë së pagëzimit të Princit Archie. Dukesha u përfol se ishte lyer gjithashtu me produkte të Dior në dasmën e saj.

Meghan dhe Harry nuk ishin të pranishëm, dhe kjo shton tensionet dhe provokimet mes familjeve.

I gjithë ky lajm vjen gjithashtu pasi thuhet se mbretëresha Camilla “mbetet e zemëruar” me Harry-n për librin e tij me kujtime Spare. Në libër, Harry i drejtohet Camilla-s si një “njerkë e ligë”, ndërsa shton se si familja “fajëson Meghan-in për të gjithë rrëmujën”. Harry kishte shkruar gjithashtu se si ai dhe Uilliam iu lutën babait të tij që të mos martohej me Camilla.