Një ‘gjirokastrit’ për Bashkinë e Tiranës! Ky është kandidati i PD-së së Alibeajt

Roland Bejko, zyrtarisht do të jetë kandidat i Partisë Demokratike, për të garuar për Bashkinë e Tiranës, përballë Erion Veliajt dhe Belind Këllicit  në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Zgjedhja u zyrtarizua mbrëmjen e të dielës nga kryesia e PD.

Roland Bejko mori më shumë vota se kandidatja Jonila Godole.

Si votuan deputetët e PD-së? 

 1. Gazment Bardhi – nuk mori pjese në votim;
 2. Dhurata Cupi – nuk mori pjese në votim;
 3. Jorida Tabaku – nuk mori pjese në votim;
 4. Ori Nebiaj – nuk mori pjese në votim;
 5. Jonila Godole – nuk mori pjese në votim.

Pro kandidaturës së Roland Bejko:

 1. Fitim Zekthi
 2. Taulanda Jupi
 3. Kreshnik Collaku
 4. Orjola Pampuri
 5. Xhemal Gjunkshi
 6. Flamur Hoxha
 7. Gazment Koduzi
 8. Enkelejd Alibeaj
 9. Taulant Zeneli
 10. Agron Kapllanaj

Abstenuan:

 1. Indrit Sefa
 2. Endri Hasa
 3. Juela Hamati

Roland Bejko – votoi Jonila Godole.

Roland Bejko,ka mbajtur postin e drejtuesit politik të Partisë Demokratike në Qarkun Gjirokastër. Ai ka kandiduar disa herë për deputet, ndërkohë që ka drejtuar për disa vite degën e demokratëve në qytetin e Gjirokastrës. Bejko përveç anëtar Kryesie mban në PD edhe postin e Sekretarit për Çështjet Vendore në këtë forcë politike. PD e Alibeajt e ka vendosur si kandidat për kryebashkiak në Tiranë.

*Tibo News