Nisur nga shenjat e horoskopit, ja gabimet që bëni në një lidhje

Edhe pse shpesh na pëlqen të mendojmë se jemi të përsosur, të gjithë  e dimë që bëjmë gabime në marrëdhënie dhe ndonjëherë ato gabime na shërbejnë si mësime të vlefshme. Por herë të tjera kthehen në një model toksik sjelljeje, që pa e kuptuar bëhet pjesë e jona.

Bazuar në shenjën e horoskopit, ka të ngjarë që ju keni këto sjellje problematike :

Dashi – E merr partnerin/en për të mirëqenë.

Demi – I mban gjithë emocionet përbrenda (derisa shpërthen).

Binjakët – Heq dorë nga lidhja para se të ketë mbaruar.

Gaforrja – Harron se nuk je vetëm çift, por edhe një individ përtej marrëdhënies.

Luani – Ia nxjerr gjithë nervat dhe mërzitë e ditës, partnerit/es.

Virgjëresha – Përpiqesh t’i ndryshosh njerëzit.

Peshorja – Mund të jeni pak pasivo-agresivë.

Akrepi – Shumë shumë dramatik. Harron se lidhja është një punë për dy veta.

Shigjetari – Nuk je shpesh i sinqertë me ndjenjat e tua.

Bricjapi – Pret që herët a vonë partneri/ja do të të lëndojë.

Ujori – Ti duhet të fitosh gjithmonë. Qetësohu!

Peshqit – Sakrifikon pjesë të vetes për marrëdhënien.