Nga Malësia e Madhe në Konispol, këto janë rezultatet nga KQZ për votimet

Vetëm disa bashki kanë mbetur pa përfunduar procesi i numërimit, ndonëse nuk mendohet se do të ketë përmbysje të rezultateve.

Partia Socialiste me kandidatët e saj edhe në këto zgjedhje kja fituar bindshëm, ndërsa PD-ja, ndoshta e ndikuar nga ndarja, nga PD zyrtare, Rithemelim apo Bashkim nuk ka mundur të përmbysë aq qeverisjen vendore.

Më poshtë keni listën me të gjitha bashkitë dhe rezultatet sipas faqes zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

1-Malësi e Madhe

 

Tropojë

Shkodër

Vau i Dejës

Pukë

Fushë Arrëz

Has

Kukës

Lezhë

Mirditë

Kurbin

Dibër

 

Mat, Krujë, Durrës

Klos, Bulqizë

 

Shijak, Tiranë

Librazhd, Elbasan

Kavajë, Rrogozhinë, Peqin

Prrenjas, Cërrik

Divjakë, Lushnjë, Belsh

 

Gramsh, Pogradect

Dimal, Kuçovë, Berat

Fier, Patos, Roskovec

Pogradec, Pustec, Maliq

Skrapar, Poliçan

Mallakastër, Korçë, Devoll

Vlorë, Memaliaj, Selenicë

Këlcyrë, Përmet, Kolonjë, Dropull

Tepelenë, Libohovë, HImarë, Delvinë, Gjirokastër

Konispol,