Ndërron jetë vajza e vetme e Elvis Presley

Vajza e vetme e ish legjendës së Rock-ut Elvis Presley ka ndërruar jetë. Lisa Maerie Presley, kantautore e moshës 54 vjeç dyshohet të ketë pësuar një atak kardiak. Ajo ka qenë në shtëpi në kohën kur dyshohet të ketë kaluar atakun kardiak, e më pas është dërguar në spitalin e Los Angeles.

Vdekja u konfirmua nga nëna e saj, Priscilla, e cila ka thënë: “Me zemër të thyer më duhet të ndaj lajmin që vajza ime e bukur Lisa Marie na ka lënë. Ajo ishte gruaja më e pasionuar, më e fortë dhe më e dashur që kam njohur ndonjëherë.”

Lisa Presley, fëmija i vetëm i Elvis dhe Priscilla Presley, ndau karizmën e të atit – sytë me bish, buzëqeshjen, zërin e ulët e të zjarrtë – dhe e ndoqi atë profesionalisht, duke lëshuar albumet e saj rock në vitet 2000 dhe duke u shfaqur në skenë me Pat Benatar dhe Richard Haëley ndër të tjera.

Ajo madje krijoi lidhje të drejtpërdrejta muzikore me të atin, duke e bashkuar zërin e saj me regjistrimet e Elvisit si “In the Ghetto” dhe “Don’t Cry Daddy”.

Lindja e saj, pikërisht nëntë muaj pas martesës së prindërve të saj, ishte lajm ndërkombëtar.

Ajo ishte në Golden Globes duke festuar çmimin e Austin Butler për rolin e babait të saj. Vetëm disa ditë më parë, ajo ishte në Memphis në Graceland – rezidenca ku Elvis jetoi dhe vdiq më 8 janar për të festuar përvjetorin e lindjes së babait të saj.

*Tibo News