Ndërron jetë aktori Ray Liotta në moshën 67-vjeçare

Aktori i Goodfellas Ray Liotta ka ndërruar jetë gjatë kohës kur po flinte në Republikën Domenikane në moshën 67-vjeçare.

Ylli amerikan ndodhej atje për të filmuar filmin “Dangerous Waters”, tha publicistja e tij Jennifer Allen.

Liotta ishte më i njohur për rolin e mafiozit Henry Hill në filmin e Martin Scorsese të vitit 1990 Goodfellas dhe gjithashtu u shfaq në Field of Dreams.

Ai mori një nominim për Golden Globe për rolin e ish-të dënuarit Ray Sinclair në komedinë e zezë të vitit 1986, Something Wild.

Më pas vazhdoi të luajë në filmin e vitit 1988 Dominick and Eugene, rreth marrëdhënieve të tensionuara midis binjakëve me personazhe shumë të ndryshëm.

Në vitet ’90 ai po luante në “Hyrja e paligjshme”, “Cop Land” dhe “Corrina, Corrina” me Whoopi Goldberg.

Ai tha në vitin 2016 se ishte penduar që refuzoi mundësinë për të marrë audicion për filmin Batman të Tim Burton.

“Kur bëra filmin tim të parë, Tim Burton po bëhej gati të bënte Batman dhe ai ishte i interesuar për mua. Mendova, Batman? Kjo është një ide koti, edhe pse ai sapo kishte bërë një nga filmat e mi të preferuar të të gjitha kohërave, Beetlejuice. Pra, po, më vjen keq që nuk mora një audicion për këtë”.