Ndalohen xhirimet e dokumentarit të Meghan dhe Harry, për Netflix

Sipas raportimeve, ekipi i Netflix që po xhiron një dokumentar me Princin Harry dhe Meghan, Dukeshën e Sussex, do të ndalojë regjistrimin gjatë festimeve të Jubileut.

 

Duka dhe Dukesha e Sussex konfirmuan të premten se ishin “të emocionuar dhe të nderuar” për të marrë pjesë në festime, për momentin historik në qershor.

Një burim i tha “The Sun” që çifti dhe grupi i tyre filmik  nuk do të mund të xhirojë ngjarjen e shumëpritur.

 

Insajderi shtoi:

“Ndërsa familja është e kënaqur që Harry dhe Meghan po vijnë, ekziston një frikë e vërtetë tensioni, veçanërisht për çdo ekip të Netflix. Ka shqetësime se tensionet mund të shpërthejnë nëse ekipi i Netflix vjen në MB dhe përpiqet të shfrytëzojë mundësinë e tyre.”

 

Shqetësimi është se ata do ta shtyjnë atë dhe do të përpiqen të kenë akses në zonat e ngjarjeve të festimit të Jubileut, ku mund të filmojnë Harry-n,  Meghan-in dhe fëmijët e tyre.

Oborrtarët e vjetër besojnë se Netflix do ta shohë atë si një mundësi të madhe për të shfrytëzuar marrëveshjen e tyre mega-milionëshe me çiftin.

Kështu që një ekip ndihmësish të Pallatit do të jenë në gatishmëri për të vëzhguar shumë afër ekuipazhin dhe për të vepruar si kujdestarë nëse është e nevojshme.

Dyshja arritën një marrëveshje që thuhet se vlen deri në 81 milion £ për të prodhuar përmbajtje për gjigantin e transmetimit në 2020.

 

*Tibo News