Myrto Uzuni, futbollisti i muajit në Spanjë?

Myrto Uzuni është kandidat për t’u shpallur futbollisti i muajit Shkurt në Spanjë.

La Liga 2 e ka përzgjedhur për debutimin e tij dhe suksesin me skuadrën e tij.

Sulmuesi i ekipit spanjoll ‘Granadas’ është në garë me Luis Rioja të Alavesh dhe Pepe Rodrigez të Hartagenas.

Vetëm për muajin shkurt, Uzuni ka shënuar 3 gola për ekipin e tij dhe 17 gola në total për këtë sezon.

*Tibo News