Moti, parashikohen shira intensivë

Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i mëtejshëm i vranësirave do të bëjë që territori shqiptar të përjetojë shira intensivë si edhe stuhi të forta ere duke rrezikuar në shumë zona të ultësirës perëndimore edhe përmbytje. NDERSA në zonat malore lindore do të ketë edhe reshje të dendura dëbore. Parashikohet që kushtet e paqëndrueshme atmosferike të vijojnë edhe gjatë natës duke bërë që reshjet e shiut dhe dëborës të jenë prezente.
Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhPopulloree në mesditë duke u luhatur nga 3°C deri në 18°C.

Era do të fryjë e forte si ne tokë dhe në det me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor-jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 6 ballë.

*Tibo News