Moti i prish koncertin, Lady Gaga kërkon falje mes lotësh

Lady Gaga u ka kërkuar falje të gjithë fansave të saj pasi u detyrua të ndërpresë koncertin e saj në Majami për shkak të motit të keq dhe stuhive.

Ndalesa ‘Miami’ ishte koncerti i fundit i turneut të saj botëror Chromatica Ball, i cili filloi më 17 korrik.

Duke prekur fansat e saj më vonë përmes një video-mesazhi emocionues, Gaga u shpërtheu teksa u kërkoi falje pjesëmarrësve të koncertit dhe shpjegoi arsyen e përfundimit të papritur.

Në një video-mesazh të postuar në dorezën e saj në Instagram, këngëtarja e ‘Rain on me’ tha: “Ne vërtet u përpoqëm ta përfundonim spektaklin sonte në Miami, por nuk ia dolëm, sepse edhe kur shirat pushuan disi, kishte vetëtima duke goditur deri në tokë aq afër nesh.”

Për më tej, Gaga shtoi se ajo gjithmonë donte të ishte fortë dhe moskokëçarëse, por siguria e fansave të saj do të jetë gjithmonë prioriteti i parë dhe ishte një ‘vendim i shëndetshëm’ në atë moment.

Gaga tha, “Unë e di që për një kohë vërtet të gjatë kam dashur gjithmonë të jem e fortë, por ajo që dua vërtet është të jem gjithashtu e përgjegjshme dhe e dashur dhe nuk e di se çfarë do të bëja nëse ndonjë gjë do i ndodhte dikujt në audiencë, ose ndonjë anëtari të ekipit tim, grupit tim ose kërcimtarëve të mi.”

Në faljen e ndarë të ndarë në llogarinë e saj në Instagram, Gaga shkroi se donte të këndonte këngën e saj superhit ‘Rain on me’ në shi.

”Më vjen keq që nuk munda ta përfundoja shfaqjen ishte shumë e rrezikshme që rrufeja ishte e paparashikueshme dhe ndryshonte moment pas momenti, të dua. Shiko, për vite me radhë disa prej jush më kanë quajtur “nënë përbindësh”, në zemrën time e dija se ishte më mirë t’ju mbaja të sigurt,”

”Ky ishte turneu më i madh i jetës sime dhe unë do ta vlerësoj këtë moment përgjithmonë, u desh shumë kohë që të shërohesha, por e bëra. Mendoj se disi e dija se do të ndodhte ky moment dhe jam shumë mirënjohës për ju, balerinët e mi, grupin tim të gjithë ekipin, familjen dhe miqve të mi. Siguria e para. Ju dua. Faleminderit për lulet dhe brohoritjet dhe për mirëkuptimin. Jeta ka rëndësi”, ka shkruar ajo në përshkrimin e postimit të saj.

Ajo ndau edhe një foto të saj me tufën e trëndafilave që disa fansa i hodhën teksa po performonte.

 

*TiboNews