Moti i acartë, tabela me parashikimin për sot

Sipas MeteoAlb: Do të vijojë nën ndikimin e motit te qëndrueshëm i gjithë territori shqiptar duke bërë që kthjellimet të jenë dominate. Më të theksuara në zonat e ulëta dhe bregdetare ndërsa me kthjellime dhe vranësira të shpeshta parqiten zonat malore.

Do të mbetemi në kushte të kthjellime dhe vranësirave të lehta e kalimatare deri në orët e vona të nates kur pritet shpeshtim i vranësirave në vend.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por mesdita sjellë një rritje të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 14°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mestare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veri-veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

*Tibo News