Miley Cyrus marton nënën dhe tregon sa i veçantë ishte momenti në altar

Miley Cyrus ka treguar se sa e veçantë ishte të shoqëronte nënën e saj në altar.

Hannah Montana, 30 vjeçe, ishte shoqëruesja e nderit në dasmën e Tish me të fejuarin e saj aktorin e Prison Break, Dominic Purcell në një ceremoni në Malibu javën e kaluar.

Tish, 56 vjeç dhe Dominic, 53, u martuan vetëm katër muaj pasi shpallën fejesën e tyre dhe pas divorcit të Tish nga ish-bashkëshorti Billy Ray Cyrus, 61 vjeç, në prill 2022.

Duke folur për ditën e veçantë, Miley pranoi se të shohësh nënën ‘të lumtur’ dhe ‘të dashuruar’ është ‘shumë emocionuese’ për të.

Dom dhe nëna ime ndajnë dashurinë më të ëmbël, më të sinqertë. Është thuajse për herë të parë, gjë që i përshtatet mamasë sime që është një shpirt kaq i ri”, tha këngëtarja.

Ajo shtoi për Vogue: “Që kur u takuan, të dy filluan të plaken në të kundërt. Disi, nëna ime është bërë edhe më e bukur.

Pasi e bëri dasmën në shtëpinë e saj në Kaliforni, Miley tha: “Dita ishte po aq e veçantë dhe magjike sa ata”.

Krijuesja e hitit Ërecking Ball tha për rolin e saj në ditën e madhe: “Të qëndrosh pranë nënës sime dhe t’ia dorëzoja Domit ishte një moment që do ta vlerësoj për pjesën tjetër të jetës sime”.

“Gjithë jetën time nëna ime ka qenë në prapaskenë. Ajo ishte gjithmonë ajo që më bënte gati për ditë të mëdha, duke filluar me garat e tifozëve, pastaj përfundimisht në grupe apo në prapaskenë para një shfaqjeje. Ajo nuk ka reshtur kurrë së festuari për mua dhe ka qenë kaq mbështetëse për vendimet e mia. Ndihem i nderuar që jam ai person për të tani që jam rritur.’

Motra e madhe e Mileyt, Brandi, 36 vjeçe, ishte gjithashtu e pranishme në dasmë si shoqëruese e nuses.

Megjithatë, motra Noah, 23, dhe vëllai Braison, 29, nuk morën pjesë. Duke shpjeguar mungesën e tyre nga dasma, ata kanë thënë: “Nuk ka asnjë dramë familjare mes Tish, Noah dhe Braison.

“Jemi të gjithë mbështetës të Tish-it, por jemi të angazhuar me karrierën dhe nuk mund të merrnim pjesë’’.

Epo Miley e gjeti kohën edhe pse është në kulmin e karrierës së saj dhe në qendër të vëmendjes.