AlbanianEnglish

Mijëra besimtarë myslimanë festojnë Fitër Bajramin

Mijëra besimtarë myslimane kryen sot në mëngjes në sheshin ‘Skënderbej’ faljen e Fiter Bajramit.Edhe këtë vit falja u krye në shesh, pasi ende nuk kanë përfunduar punimet e Xhamisë së Namazgjasë. Kjo festë kremtohet pas një muaji sakrificë dhe agjërimi nga besimtarët.

Kreu i komunitetit mysliman, Bujar Spahiu uroi të gjithë besimtarët dhe u kërkoi atyre të tregojnë kujdes për njerëzit në nevojë, të varfrit dhe jetimët, ndërsa bëri thirrje që bota të drejtohet nga paqja dhe t’u jepet fund konflikteve.

You don't have permission to register