Merr flakë avioni me 126 pasagjerë në MIA

Tre persona u shtruan në spital me lëndime të lehta të martën pasi rrotat e avionit Red Air nga Republika Dominikane u rrëzua ndërsa u ul në Aeroportin Ndërkombëtar të Miami.

Fluturimi po mbërrinte nga Santo Domingo në orën 17:30 kur ingranazhi u prish dhe shkaktoi zjarr.

126 pasagjerë ishin në bordin e avionit, ndërsa tre persona u dërguan në spital me lëndime të lehta.

Linja ajrore tha se avioni kishte vështirësi teknike pas uljes në Aeroportin Ndërkombëtar të Majamit (MIA), por nuk dha detaje të mëtejshme rreth incidentit.