Më thuaj çfarë shenje je të të tregoj se kë duhet të kesh shok!

Ky artikull nuk ka për qëllim t’ju bëjë të rimendoni shoqëritë që tashmë i keni krijuar dhe ndoshta prej vitesh jeni më një mik që e konsideroni tepër të shtrenjtë. Ata bëhen pjesë e familjes dhe historia ka treguar se ndonjëherë disa gjëra shprehen dhe tregohen më shumë me miqtë sesa me anëtarë të familjes, e kjo duket se ndodh nga frika e gjykimit apo e mendimit që familjarët do të kenë më pas. Por kjo është një çështje tjetër. Kur vjen puna tek horoskopi, astrologët bëjnë ndarje dhe kombinime bazuar në karakteristikat e secilës shenjë. Pra nëse ti ke mik të ngushtë një binjak dhe shenja nuk të përputhet disi me këtë shenjë, kjo nuk do të thotë që të prishësh miqësinë.
Në fakt, zodiaku mund t’ju ndihmojë të kuptoni edhe miqësitë tuaja platonike.Kjo do të thotë se njohja e ngjashmërive dhe dallimeve tuaja astrologjike mund të shpjegojë shumë për miqësitë tuaja.

Dashi: Dashi shkon tepër mirë me shenjën e Luanit dhe Shigjetarit duke qenë i duan sfidat dhe rreziqet. Por edhe me shenjën e ajrit, Binjakët duket se keni përputhje pasi e doni aventurën dhe veproni me emocione. Ajo që të tjerët duhet të kuptojnë është se ju jeni vërtet të ndjeshëm, keni nevojë për mirësi dhe mbështetje.

Demi: Miqtë tuaj do ishte mirë t’I përkisnin shenjës së tokës, Bricjapit por dhe virgjëreshës, duke qenë se ju pëlqejnë gjërat e mira materiale dhe nuk keni kohë për dramë.
Megjithatë, edhe me peshoren është një kombinim shumë i mirë, sepse jeni të dy shenja të sunduara nga Venusi, planeti i dashurisë dhe luksit. Ju pëlqen të bëni blerje së bashku dhe kenaqeni duke bërë thashetheme për të tjerët, për sa kohë nuk jeni vetë të përfshirë.

Binjakët: Ju pëlqen argëtimi, thashethemet dhe aventurat, kështu që shenjat që ju përshtaten më shumë janë peshorja, shigjetari, dashi, luani dhe ujori. Ju keni nevojë për miq që ju bëjnë të ndiheni mirë dhe të argëtoheni. Nuk e duroni dot gjendjen dhe mood-in e një akrepi serioz në dukje gjithmonë me nerva, apo një demi pak egoist dhe lajkatar. Ju nuk i merrni gjërat seriozisht dhe dëshironi që miqtë t’ju ndjekin në ‘vallen’ tuaj.

Gaforrja: Shenjat e ujit (ju, Peshqit dhe Akrepi) janë të gjitha të pajtueshme me njëra-tjetrën, sepse të gjithë ju pëlqeni të ndërtoni lidhje intensive (ashtu si të qëndroni zgjuar duke folur për tema të thella gjatë gjithë natës). Thjesht jeni pak të tërhequr edhe nga aura e fortë dhe stoike e Bricjapit. Ndonjëherë të duhet e kundërta për t’u plotësuar në disa aspekte, e në këtë rast në shoqëri.

Luani: Grupi juaj i përputhshmërisë në shoqëri përfshin shenjat e tjera të zjarrit (Dashin dhe Shigjetarin), megjithëse gjërat mund të bëhen pak të turbullta nëse nuk ju lejojnë të udhëheqni. Ju jeni të gjithë paksa konkurrues, kështu që mund të ketë herë pas here përplasje, por ama janë të sinqerta. Shenjat e ajrit përshtaten me anën tuaj të lezetshme, dhe Ujori në veçanti është miku juaj i qetë.

Virgjëresha: Shokët tuaj më të mirë i përkasin shenjës së tokës (Bricjapi dhe Demi) sepse të gjithë e doni botën materiale dhe nuk duroni telashet. Peshqit ju magjepsin dhe Binjakët janë shenja juaj e preferuar për të bërë thashetheme (në fund të fundit jeni të sunduar nga Mërkuri). Ju doni që miqtë tuaj t’ju lënë të ‘drejtoni timonin’ kur ju e dini më mirë (që është pothuajse gjithmonë, edhe pse zakonisht është diçka e justifikuar!

Peshorja: Shenjat e tjera të ajrit (Binjakët dhe Ujori) janë miq të shkëlqyer sepse të gjithë jeni llafazan, kuriozë dhe ju pëlqen të debatoni. Dashi është gjithashtu një mik i mundshëm për të tërhequr të kundërtën, sepse secili prej jush ka atë që i mungon tjetrit – Dashi është i drejtpërdrejtë, ndërsa ju jeni jashtëzakonisht të pavendosur.

Akrepi:Ju jeni super të përputhshëm me shenjat e tjera të ujit, Gaforren dhe Peshqit, megjithëse Akrepi është ~i keqi~ i këtij grupi. Është pak magjike-pasi të gjithë ndani një interes për misterin, sekretet dhe okultizmin dhe jeni super-intuitiv. Ju gjithashtu lidheni me Demin, të kundërtën tuaj të zodiakut – të dyve ju pëlqejnë pazaret dhe bisedat seksuale dhe jeni gjithmonë të gatshëm të ndani recetat tuaja të preferuara të darkës dhe koktejit.

Shigjetari: Shenjat e tjera të zjarrit (Luani dhe Dashi) do t’i gjeni në rrethin tuaj të brendshëm. Të gjithë mund të bëheni pak të egër, secili në mënyrën tuaj. Ju e doni sensin e humorit të Binjakëve dhe ju pëlqen të sillni Virgjëreshën dhe Peshqit në anën e errët.Edhe pse njerëzit jo gjithmonë e dinë këtë, ju keni një anë serioze. Ju keni nevojë për të dy miq që mund të debatojnë me ju dhe miq me të cilët mund të festoni.

Bricjapi: Shenjat tuaja të tokës (Virgjëresha dhe Demi) krijojnë një skuadër solide, sepse të gjithë jeni praktik dhe elastik. Nuk ka dramë, thjesht shijoni jetën së bashku. E kundërta juaj e zodiakut, Gaforrja, gjithashtu bën një shok të fortë – të dy e vlerësoni stabilitetin dhe gjithmonë e keni përkrahur njëri-tjetrin. Keni nevojë për njerëz që mund t’ju shpërqendrojnë nga puna dhe t’ju bëjnë të bëni gjëra pa kuptim.

Ujori: Shenjat e tjera të ajrit (Peshorja dhe Binjakët) thjesht ju *kuptojnë*. Ju jeni të gjithë të zgjuar që keni nevojë për shumë stimul për të mbajtur larg mërzinë. Ju pëlqen gjithashtu të bëni luftë me Luanët – ju e shihni njëri-tjetrin si të kundërt, por të barabartë. Ju i doni miqtë tuaj, por gjithashtu keni nevojë për kohë vetëm për të ndjekur hobin tuaj.

Peshqit: Ju dëshironi lidhje të thella, kështu që duhet të miqësoni vetëm shenja emocionalisht inteligjente. Së bashku me shenjat e tjera të ujit, janë Akrepi dhe Gaforrja, që përfshin Bricjapin, Peshoren dhe Virgjëreshën. Për ta thënë thjesht, ju duhet të ndiheni të kuptuar, kështu që është e rëndësishme që miqtë tuaj të jenë të dhembshur.

*Tibo News