Më të mirët nga Festivali i Filmit në Kanë 2022

Festivali i Filmit në Kanë 2022 nisi zyrtarisht ditën e mërkurë! I mbajtur në Kanë, Francë, pritet që tapeti i kuq i Kanës 2022 të jetë një nga tapetet e kuq më të shndritshëm në botë (duke konkurruar vetëm me Oscars dhe Met Gala).

Yjet udhëtuan nga Hollywood për t’u ngjitur në shkallët e kuqe, duke tundur kostumet dhe fustanet e tyre më të mira, të cilat shpesh janë me porosi, modë e lartë ose të freskëta jashtë pistës. Pasi u anulua në vitin 2020 për shkak të pandemisë, Kana u rikthye me vrull të plotë vitin e kaluar dhe yjet janë qartësisht edhe një herë gati për të kanalizuar një energji jashtëzakonisht magjepsëse këtë vit.

Ndërsa javën e ardhshme përparon dhe më shumë, filmat bëjnë premierat e tyre madhështore botërore. Festivali përfundon më 28 maj, por pamjet e Kanës së këtij viti në 75-vjetorin e saj do të diskutohen gjatë, të paktën deri vitin që vjen.

1. Rebecca Hall në Gucci

2. Deepika Padukone në Sabyasachi

3. Julianne Moore në Bottega Veneta

4. Lori Harvey në Alexandre Vauthier

5. Lashana Lynch në Fendi

6. Eva Longoria në Alberta Ferretti

7. Urvashi Rautela në Tony Ward Couture

8. Amandine Petit në Dessange Paris