AlbanianEnglish

Më e mirë se kafeja, kjo pije mbron zemrën dhe ul stresin

Kakao është i pasur me antioksidantë, fibra, magnez, bakër, fosfor, hekur dhe zink. Mbron trupin nga radikalet e lira, ul stresin dhe depresionin, mbron nga sëmundjet e zemrës dhe enëve të gjakut, ul kolesterolin dhe trigliceridet në gjak. Mund ta konsumoni në mëngjes në vend të kafesë.

Kakao nuk ka sheqer shtesë prandaj është veçanërisht e përshtatshme për ta konsumuar në mëngjes sepse nuk rrit nivelin e sheqerit në gjak ndryshe nga shumë drithëra të ëmbla dhe ushqime të tjera që konsumojmë në mëngjes. Sigurohuni që kakao të mos përmbajë sheqerna të shtuara.

You don't have permission to register