Më 17 janar, Samsung do të prezantojë serinë Galaxy S24

Samsung do të mbajë eventin e radhës Galaxy Unpacked në më pak se një muaj, dhe do të prezantojë serinë e re të pajisjeve Galaxy S24.

Galaxy S24 do të ketë një ekran 6.2 inç Dynamic AMOLED 2X me rezolucion FHD+ dhe një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz, ndërsa ndriçimi maksimal i tij do të jetë 2600 nits.

Kamera kryesore do të jetë në gjendje të regjistrojë video deri në rezolucion 8K. Modeli S24 Ultra do të ketë një kamerë kryesore 200 MP me module telefoto 3x dhe 10x.

S24 do të jetë i disponueshëm me 8 GB RAM dhe 128 dhe 256 GB memorie të brendshme, ndërsa S24 Plus dhe S24 Ultra do të ofrojnë 12 GB RAM me 256 dhe 512 GB memorie të brendshme.