Mbreti Karl u diagnostifikua me kancer, Princ Harry kthehet në Britani

Një lajm i keq vjen nga familja mbretërore e Anglisë pasi mbreti Karl është diagnostifikuar me kancer. Princi Harry foli me mbretin Karl të hënën për diagnozën e tij të kancerit dhe do të udhëtojë në Britani për ta parë atë nga afër. Mbreti filloi trajtimin e tij të hënën, tha një deklaratë nga Buckingham Palace.

Megjithatë, pallati nuk ka konfirmuar se çfarë lloj kanceri ka monarku 75-vjeçar. Diagnoza vjen pas trajtimit të një prostate të zmadhuar, edhe pse pallati ka deklaruar se nuk ka kancer në prostatë.

Harry i ka kaluar vitet e fundit në SHBA me familjen e tij, pasi është distancuar nga familja mbretërore.