Marsi 2024, perfekt për dashurinë për këto 3 shenja të horoskopit

Marsi i vitit 2024 me siguri do të hyjë në historinë e tre shenjave të zodiakut si muaji i përsosur për dashuri dhe romancë. Moti po ngrohet, dhe kjo me të vërtetë nuk ka të bëjë shumë me vendndodhjen, siç ka të bëjë me qëndrimin. Kjo është koha për të filluar të mendoni për dashurinë në një mënyrë shumë serioze, duke mbajtur parasysh se llastimi është padyshim një pjesë e kësaj pakete!

Me përmbysjen e transiteve të Venusit që lundrojnë së bashku me këtë energji, ne thjesht nuk mund të mos biem në dashuri. Ajo që po ndodh gjithashtu është se për shkak se kemi ndjeshmërinë e dobishme të sezonit të Peshqve, ne jemi të hapur për t’u dashuruar. Me fjalë të tjera, dashuria nuk na kërcënon dhe ne nuk kemi frikë t’i tregojmë se kush jemi në të vërtetë personit që duam. Jemi shumë të lirë, emocionalisht, gjatë Marsit 2024.

Dhe le të flasim për ngjarjen më të madhe të muajit, që është ‘hyrja’ e Dashit, pasi rrëmben rrezet e diellit dhe na bën të gjithëve të ndihemi të fuqishëm dhe të aftë për çdo gjë.

Pra, ndërkohë që ne po përmirësojmë jetën tonë të dashurisë dhe po dashurohemi marrëzisht, ne gjithashtu po marrim rritje performance në punë, po promovohemi, përmirësojmë shëndetin dhe qëndrueshmërinë tonë dhe shprehemi në mënyra të tjera, të gjitha falë Mërkurit dhe Energjisë nodale që mbështet çdo lëvizje tonë.

Ndërsa jemi të gjithë në muaj të mirë, këto tre shenja patjetër do të bëjnë më të mirën e marsit 2024 në dashuri dhe romancë.

1-Demi

Supozoni se dikush këtu është në humor për dashuri. Në këtë rast, je ti, Dem pasi yjet janë të vendosur aq mirë për ty. Ideja që në të vërtetë keni dikë në jetën tuaj për t’i dhënë këtë dashuri të fortë është e jashtëzakonshme. Ju me të vërtetë fitoni lotarinë e dashurisë këtë muaj dhe marsi i 2024-ës do t’ju vërtetojë se dashuria jo vetëm që ekziston, por është pikërisht nga ato gjërat nga të cilat përbëhen ëndrrat.

Para së gjithash, kur je në praninë e energjisë së duhur, je si një top zjarri dëshire dhe lojërash, dhe kjo, në thelb, je ti “si një dashnor i duhur”, në tërësi. Ju nuk jeni ai lloj partneri romantik që dëshiron të ulet dhe vetëm të shikojë. Me fjalë të tjera, ju të dyve ju pëlqen një jetë dashurie magjepsëse që është e mbushur me emocione dhe emocione dhe kjo është ajo që ju bashkon të dyve këtë muaj. Ajo që ju ofron gjithashtu ky muaj është aftësia për t’u shprehur edhe më tej. Tani, kjo shtrihet vetëm tek ju. Partneri juaj do të duhet të merret me mënyrën e të shprehurit. Ju, Dem, do të zbuloni fuqinë e të folurit. Me kaq shumë energji shëruese që ndodh gjatë marsit 2024, do të gjeni fjalët e duhura për të thënë, për të inkurajuar, frymëzuar, ndezur dhe qetësuar partnerin tuaj romantik.

2-Gaforrja

Gjithçka që dëshironi me të vërtetë nga një partner romantik është besimi. Gjatë marsit të vitit 2024, do ta dini se personi me të cilin jeni tani është, me të vërtetë, ai person. Sigurisht, koncepti i ‘besimit’ është i madh. Nuk është thjesht një fjalë e lezetshme që çiftet flasin. Është një provë e të kuptuarit, një aftësi në komunikim dhe në fund të fundit, një shfaqje pranimi. Kjo është ajo që dëshironi kur i zbërtheni të gjitha: të pranoheni ashtu siç jeni. Ka shumë energji të Venusit që punon me ju gjatë këtij muaji. Ju do të shihni se si ky planet përzihet me aftësinë tuaj për të komunikuar dhe për të qenë fizikisht i pranishëm për të dashurin tuaj. Nëse keni hezituar t’i tregoni partnerit tuaj se si ndiheshit në të kaluarën, atëherë konsiderojini ato ditë si të kaluara prej kohësh. Ditët e reja janë këtu dhe ato vijnë tek ju në formën e duhur.  Ajo që punoni me partnerin tuaj romantik gjatë këtij muaji është themeli mbi të cilin mund të ndërtoni një jetë të tërë dashurie. Ky muaj ju sjell sukses të madh.

​Peshqit:
Energjia e Peshqve është me shumicë gjatë marsit të vitit 2024, dhe ju ndodh që jeni dikush që mund ta shfrytëzojë atë lloj superndjeshmërie. Ju ndiheni të frymëzuar dhe krijues gjatë kalimeve të shumta të Peshqve që ndodhin këtë muaj. Ndërsa i afroheni Hënës së Plotë dhe Diellit te Dashi, do të ndiheni sikur ju është dhënë dhurata e vërtetë e dashurisë në formën e një personi që ju adhuron absolutisht.Më në fund besoni se është e mundur dashuria e vërtetë dhe jo thjesht një ëndërr. Ajo që është fantastike për Marsin 2024 është se ju jep idenë se besoni në veten tuaj si një lojtar i qëndrueshëm në botën e dashurisë dhe romancës. Një moment i vogël njohjeje kthehet në një top bore me ide të mrekullueshme dhe shpresëdhënëse. Po, mund të jesh i dashuruar, dhe po, dikush mund dhe është i dashuruar me ty. Marsi hap portat për ju dhe ju bën të ditur se pjesa tjetër e vitit ka po aq shanse sa edhe këtë muaj.