Madonna flet pas gjendjes kritike: E lumtur që jam gjallë

Këngëtarja Madonna, 64 vjeç, ka falënderuar familjen dhe miqtë për mbështetjen e tyre pasi u shtrua në spital muajin e kaluar me një infeksion të rëndë bakterial. Ajo shtoi se ishte e lumtur që është gjallë.

Këngëtarja më parë tha se ishte “në rrugën e rikuperimit” pasi kaloi disa ditë në terapi intensive. Për shkak të gjendjes së saj shëndetësore, asaj iu desh të shtynte turneun e saj shtatë mujor botëror.

“Dashuria për familjen dhe miqtë është ilaçi më i mirë”, shkroi ajo në Instagram, duke shtuar se kujdesi për fëmijët e saj ishte “ajo që kishte rëndësi”.

“Si nënë, ju mund të kapeni vërtet nga nevojat e fëmijëve tuaj dhe duke dhënë në dukje të pafundme Por kur gjërat ishin keq, fëmijët e mi ishin aty për mua. Pashë një anë të tyre që nuk e kisha parë kurrë më parë”, ka shtuar më tej Madonna.

Përveç fotove me djalin e saj David dhe vajzën Lourdes, Madonna postoi edhe një foto të saj duke mbajtur një foto të Keith Haring e veshur me një xhaketë me fytyrën e Michael Jackson të pikturuar në të, për të cilën thotë se nuk është bërë nga Andy Warhol.

Këngëtarja falënderoi menaxherin e saj Guy për dhuratën, duke u shprehur: “Kam qarë kur hapa këtë dhuratë sepse e kuptova sa me fat jam që jam gjallë”.