Lufta me alkoolin dhe drogën nuk është e kollajshme

Rruga e Cara Delevingne drejt të qënurit esëll nuk ka qenë lehtë, por ajo ka këmbëngulur se absolutisht asgjë nuk do ta pengojë atë të shpëtojë njëherë e mirë, duke theksuar se tashmë është ‘stabile dhe më e qetë’.
Supermodelja dhe aktorja, 30 vjeçe, ka luftuar me alkoolin dhe drogën, dhe vitin e kaluar la shumë njerëz të frikësuar për shëndetin e saj mendor, pasi u shfaqën një seri fotosh nga paparacët ku dukej e turbullt dhe e çrregullt pas një udhëtimi në festivalin Burning Man.

Më vonë ajo foli për trajtimin e problemeve të saj ballë për ballë dhe zbuloi në fillim të këtij viti se kishte shkuar në rehabilitim pas përpjekjeve të dështuara për të lënë dy veset e saj..
Disa muaj më vonë, Cara po ndihet më e lumtur dhe pohon se asgjë nuk do ta ndalojë atë në rrugën e saj drejt rimëkëmbjes, pavarësisht nga disa goditje gjatë rrugës.

Në intervistën për Elle ajo ka thënë:
“Nuk ka qenë e lehtë, por nuk ka pasur kurrë momente kur ka menduar të tilla si: “Kjo nuk ia vlen”.
‘Ia vlente çdo sekondë. Thjesht nuk e dija se çfarë do të më duhej për të hequr dorë. jam stabil. Unë jam më e qetë.’
Ylli i The Only Murders in The Building, e cila shfaqet në kopertinën e revistës dhe ka pozuar për një fotosesion të mrekullueshëm, pranoi se ndjehet sikur i është hequr një peshë.
Ajo ndjen se mund të jetë plotësisht e sinqertë për vështirësitë e saj duke i treguar miqve dhe familjes dhe fansave të saj.

“Për një kohë të gjatë, ndihesha sikur fshihesha shumë nga njerëzit që më shikonin,” tha ajo.
“Më në fund ndihem sikur mund të jem e lirë dhe vetvetja, plotësisht.”

Ylli me shumë talente u bë e famshme si një modele e Burberry mbi 10 vjet më parë dhe që atëherë ka vazhduar të krijojë një karrierë masive në argëtim, si një supermodele që ecën për mega-markat përfshirë Chanel, Dolce & Gabbana dhe Oscar de la Renta, dhe si aktore, duke luajtur në filma dhe shfaqje televizive të tilla si Valnival Planet etj.