Lëkundje tërmeti në Shqipëri. Ja epiqendra dhe magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në vendin tonë.

Epiqendra ka qenë në Bradashesh të Elbasanit, me magnitudë 4.1 ballë dhe thellësi 5 km. Kjo lëkundje u shënua në orën 14:50:07.

Ndërkohë sipas IGJEUM, pak sekonda më vonë, 14:50:46 ka rënë një tjetër tërmet me magnitudë 3.8 ballë dhe thellësi 15 km.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetin e Tiranës.

Deri tani nuk ka raportime për dëme materiale.