Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra në Librazhd

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Shqipëri disa minuta më parë.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte 23 kilometra në lindje të Elbasanit dhe 10 kilometra nga Librazhdi.

EMSC-së ka publikuar të dhënat kur tregon se lëkundjet ishin të magnitudës 3.9 të shkallës Rihter.

Tërmeti është ndjerë edhe në disa qytete të tjera, si Korça.

*Tibo News