Kush është Isabelle Hounseng, e dashura e Haaland?

Manchester City fitoi Ligën e Kampionëve dhe këtë sukses e ndanë me lojtarët bashkëshortet dhe të dashurat e tyre. Së bashku me Erling Haaland, Isabelle Haunseng festoi fitoren. Por pas suksesit të Haaland qëndron e dashura e tij.

Erling Haaland u transferua në Angli verën e kaluar, duke nënshkruar për Manchester City. Në të njëjtën kohë, mediat raportuan se sulmuesi kishte një të dashur, Isabelle Haunseng Johansen. Vitin e kaluar çifti u pa në Marbella të Spanjës dhe më pas u bë e qartë se ata kishin një lidhje serioze. Finalja e Champions League ndaj Interit u mbajt nga vajza në podium nën shoqërinë e Alf-Inge Haaland, babait të Erling, gjë që vetëm thekson synimet serioze të futbollistit.

Edhe pse lidhja mes Haaland dhe Haunseng u bë e njohur së fundmi, vajza u vu re edhe në tribunat e stadiumit Signal Iduna Park në Dortmund. Kështu, mund të thuhet me siguri se çifti ka kohë që janë bashkë. E vërtetë, ende askush nuk e di saktësisht se kur filluan të takoheshin. Por është e qartë se ata u takuan në fëmijëri.

Vajza është katër vjet më e vogël se i dashuri i saj. Haunseng është nga qyteti norvegjez Bryne, në të njëjtin qytet, Haaland filloi karrierën e tij në ekipin me të njëjtin emër, ku qëndroi nga 5 deri në 15 vjet. Mesa duket ata njihen që në fëmijëri. Duke pasur parasysh që Hounseng luan edhe futboll, ka mundësi që ata të takohen përmes lojës. Siç e dini, sportet e grave janë të zhvilluara mirë në Norvegji. Nuk ka të dhëna të sakta për vetë Haunseng, nëse ajo filloi të zhvillojë karrierën e saj futbollistike apo jo. Ndonëse disa media e quajnë lojtaren e Bryne, vajza nuk shfaqet në faqen zyrtare të skuadrës. Në të njëjtën kohë, sipas raportimeve të mediave, Hounseng ka të dhëna të mira për futbollin. Për sa i përket punës, raportohet se ajo punon në një qendër tregtare në një dyqan veshjesh. Përveç kësaj, Hounseng është një modele.

Nuk dihet shumë për jetën e Hounseng, ajo nuk e vendos atë në shfaqje publike. Por mund të thuhet me siguri se vajza mbështet Erling. Në një intervistë, Haaland tha për një lidhje të mëparshme: “Ajo u ankua se nuk kisha kohë të mjaftueshme për të. Një ditë më kërkoi të zgjidhja mes saj dhe futbollit. Ndonjëherë më mungon ajo”.