Kthjellime dhe vranësira! Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë mbizotërohet nga masa ajrore të qëndrueshme duke sjellë mot të kthjellët në të gjithë territorin e vendin deri në orët e pasdites ku vranësirat do të shfaqen si fillim në zonat malore dhe gradualisht në pjesën më të madhe të territorit, më të dendura në zonat Verilindore duke sjellë rrebeshe të izoluara shiu. Po ashtu do të ketë shtim të lagështirës në ajër duke bërë që temperaturat të ndjehen edhe më të larta.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes por rrite në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 32°C.