Kryeministri hungarez, Viktor Orban sot në Tiranë, takim me Ramën

Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban ndodhet sot në një vizitë zyrtare në Tiranë.

Orban shoqërohet nga ministri i Punëve të Jashtme dhe Tregtisë, Peter Szillarto dhe ministri i Zhvillimit Ekonomik, Marton Nagy, të cilët pritet të zhvillojnë një takim me kryeministrin Edi Rama.

Dy homologët do të mbajnë një konferencë të përbashkët për mediat.

Axhenda:

Në orën 9.30, ceremonia e pritjes së kryeministrit hungarez Viktor Orbán.

Në orën 10.30, nënshkrimi i marrëveshjes dypalëshe.

Në orën 10.40, konferenca për shtyp e dy Kryeministrave.