Koreja e Veriut mohon se ka patur marrëveshje armësh me Moskën

Udhëheqja e Koresë së Veriut këmbënguli se nuk ka pasur kurrë një marrëveshje armësh me Rusinë dhe nuk ka ndërmend ta bëjë këtë, pas akuzave të SHBA-së se Pheniani dyshohet se po furnizon Moskën me predha artilerie për luftën në Ukrainë.