Kim dhe motrat e saj nuk janë të ftuara në Met Gala-në e këtij viti?

Kim Kardashian dhe motrat e saj thuhet se nuk janë të ftuara në Met Gala të këtij viti.

Kardashians kanë qenë një element kryesor në eventet e modës për shumë vite tani, megjithatë, organizatorja Anna Wintour thuhet se i ka lënë jashtë listës së të ftuarve.

Pamjet e Kim’s Met janë bërë veçanërisht të famshme gjatë viteve të fundit dhe është e vështirë të imagjinohet tapeti i kuq pa themeluesen 42-vjeçare të Skims.

Në festën e vitit të kaluar, Kim veshi fustanin ikonë që Marilyn Monroe kishte veshur në ditëlindjen e Presidentit John F Kennedy në vitin 1962.

Një vit më më parë, ajo u shfaq me një veshje krejt të zezë nga Balenciaga, një look që u përfol një javë rresht në rrjetet sociale.

Page Six raporton se kryeredaktorja e Vogue, Anna, 73 vjeç, mund të mos i japë ftesa familjes më të famshme në botë këtë vit.

Gazeta shtoi se ndërsa Vogue refuzoi të komentonte mbi pretendimet, dikush i afërt me klanin Kardashian-Jenner i kundërshtoi ato.

Për look-un e saj në Met 2022, Kim zbuloi se bëri përpjekje ekstreme për t’u përshtatur me fustanin mahnitës të Marilyn.

Duke diskutuar look-un e saj në atë kohë, Kim zbuloi se fustani nuk mund të ndryshohej fare, që do të thotë se ajo duhej të kryente një transformim të madh për të qenë në gjendje ta vishte atë.

*Tibo News