Këto janë ushqimet që na ndihmojnë me fryrjen e barkut

Ka momente të caktuara që të gjithë ne mund të ndihemi jo komod për shkak të fryrjes së barkut.

Besoj se tashmë të gjithë e dimë se duhet të tregojmë shumë kujdes me ushqimet që na shkaktojnë siklet për të mos i ngrënë. Ka raste që fryrja shkaktohet pas një vakti të bollshëm me një ose dy ushqime problematike. Ndonjëherë shkaktar është uji i mbledhur në trup prej ndryshimeve hormonale.

Por fatmirësisht janë disa ushqimë të cilat na ndihmojnë me problematikën e fryrjes së barkut, pa kaluar te mjekimet apo suplementet.

Kosi: I pasur me probiotikë dhe bakterie të mira që ndihmojnë procesin e tretjes, kosi e lehtëson shpejt inflamacionin.

Xhenxhefil: Konsiderohet si një nga mjekimet bimore më të vjetra në botë, xhenxhefili ka veti anti-inflamatore shumë të forta.

Banane: Potasiumi është arsyeja kryesore pse ky frut jep kontribut në mirëmbajtjen e sistemit tretës.

Limoni: Po, hilja e vjetër e ujit të ngrohtë me limon ndihmon. Aciditeti i tij është shumë i ngjashëm me të vetë stomakut, ndaj ndihmon në balancimin e tij.

Avokado: Nëse je duke mbajtur dietë pa karbohidrate, avokadot janë një opsion i mirë për të hequr fryrjen pasi janë pasura me potasium dhe antikoksidantë.

Kastraveci: Përmban shumë ujë dhe kontribon në hidratimin e organizmit. Kjo ndihmon në largimin e ujit të tepërt nga qelizat.

Asparagu: Ka aminoacide që ndihmojnë në largimin e ujit të tepërt nga trupi.

Kivi: Actinidin është një enzimë që gjendet te kivi dhe shpejton tretjen.