Këto janë shenjat e Horoskopit që do t’ju buzëqeshë fati në muajin maj

Për disa shenja të horoskopit çdo muaj fsheh surpriza dhe ngjarje të këndshme dhe të pakëndshme dhe e njëjta gjë vlen edhe për majin, i cili do t’i sforcojë disa, por do t’i lumturojë të tjerët. Nëse i përkisni njërit prej tyre, do të kaloni një muaj të mrekullueshëm, me fatin që ju shoqëron!

Gaforrja

Dhe po, Gaforre, ju jeni një nga shenjat me fat të majit, jo vetëm sepse do të keni Venusin mbi vete pothuajse gjatë gjithë majit, por do të bëjë edhe aspekte të bukura që, nëse asgjë tjetër, do t’ju rrisin sharmin, do t’ju japin dhurata dhe sigurisht mundësinë për të përmirësuar jetën tuaj personale, për ta mbushur atë me momente të bukura dhe me njerëz që ju duan dhe kujdesen për ju.

Demi

Demi deri në datën 7 e ke Venusin në shtëpinë tënde të 2-të, duke të sjellë para. Më e mira, megjithatë, vjen për ju në dhjetë ditët e para, nga data 17 e në vazhdim kur Jupiteri do të kalojë në shenjën tuaj. Nëse përjashtoni ditën e parë dhe datën 20. Gjithçka do t’ju vijë lehtësisht dhe me bollëk, kështu që vazhdoni dhe shijoni!

Bricjapi

Maji fillon me kushtet më të mira për ju në dhjetë ditët e para Venusi do t’ju ofroj mundësi nga më të ndryshmet gjithashtu do ju sjellë dikë në jetën tuaj. Më 17 Jupiteri shkon në shtëpinë tuaj të 5-të diellore, gjë që do t’ju bëjë më kreativ, më të sigurt në vetvete. Mund të keni edhe një fëmijë nëse dëshironi, bëni një lëvizje investimi, një sipërmarrje biznesi ose do keni fitime nga bixhozi.

Dashi

Ti ke një yll dhe do të tregohet! Përveç Venusit në Gaforre dhe shtëpisë tuaj të 4-të që do t’ju ndihmojë të rinovoni shtëpinë tuaj, të forconi marrëdhëniet me të dashurit tuaj dhe të zgjidhni çështjet e pasurive të paluajtshme. Më 17 Jupiteri do të zhvendoset në shtëpinë tuaj të dytë, kështu që atëherë do të keni para dhe do të mbyllen marrëveshje në favorin tuaj dhe do të realizohen dëshirat tuaja. Treshja që Marsi do të bëjë te Luani me Diellin tuaj, në shtëpinë tuaj të 5-të, do t’ju shpërblejë romantikisht.

Peshorja

Meqë Jupiteri lë shtëpinë e 7  ai shkon në shtëpinë tënde të 8-te diellore dhe do t’ju bëjë më tërheqës. Nuk do të ketë asnjë planet që do t’ju prishë gëzimin, ndaj përgatituni për një periudhë të paharrueshme nga data 17 e në vazhdim, më shumë mundësi për t’u rikuperuar financiarisht dhe seksualisht. Shikoni mundësitë për të bërë një zgjidhje ose marrëveshje të favorshme, nëse keni borxh dhe për të lënë ndjenjat tuaja të flasin, në zgjedhjen e një personi i cili do t’ju ofrojë atë që dëshironi.