Këshilli Bashkiak në Tiranë, socialistët kryesojnë me 34 vende, ndiqen nga “Bashkë Fitojmë”

Partia Socialiste kryeson edhe në listën e këshillit bashkiak, duke qenë shumicë në çdo bashki. Në Tiranë janë numëruar 908 nga 941 kuti dhe deri më tani PS-ja ka arritur të marrë 34 mandatë.

Nga të dhënat e KQZ, Bashkë Fitojmë ka 16 mandate, Partia Demokratike 4, Partia Republikane 1, Partia Socialdemokrate 2, Aleanca Progresiste LZHK 1, Partia Drejtësi Integritet dhe Unitet 1, Nisma Thurje 1, Lëvizja Bashkë 1.

Ndërkaq kryebashkiaku Erion Veliaj mori një mandat tjetër si kryetar i Bashkisë përballë 5 kandidatëve të tjerë, i cili fitoi me një  diferencë të madhe votash ndaj kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” Belind Këlliçi, i cili u rendit i dyti.

Lista e emrave të këshillit bashkiak deri tani:

Partia Socialiste:

1 Romina Argjir Kuko

2 Aldrin Haxhi Dalipi

3 Megi Bashkim Fino

4 Eridian Bajram Salianji

5 Etleva Hydai Bajrami

6 Endri Përparim Fuga

7 Ledia Petrit Tota

8 Plarent Pjeter Ndreca

9 Sonila Llambi Qato

10 Luan Hysni Bregasi

11 Arta Kostandin Dollani

12 Genci Musa Hyska

13 Joleza Jorgo Koka

14 Julian Bari Hodaj

15 Reme Korab Xholi

16 Besart Ilirian Kadia

17 Blerina Ilir Doracaj

18 Gazmend Luftar Paja

19 Silda Angjello çepe

20 Endrit Shpetim Hoxha

21 Adelina Mersin Greca

22 Hantin Jean Bonati

23 Vjollca Nuh Braho

24 Glindxhet Besim Madhi

25 Katerina Nikolin Marku

26 Aldo Genci Merkoçi

27 Albina Mystehak Nanaj

28 Enio Adrian Civici

29 Bruxhilda Pllumb Kito

30 Agim Daut Kraja

31 Maura Lazër Linadi

32 Halit Xhezar Valteri

33 Grejsi Lulzim Bixhi

34-Rezart Sopot Isufi

“Bashkë Fitojmë”

1 Ilir Mehdi Alimehmeti

2 Silva Maksim Caka

3 Endrit Vullnetar Braimllari

4 Beti Shefki Njuma

5 Arben Zyhdi Tafaj

6 Floida Fadajev Kërpaçi

7 Tedi Gaqo Blushi

8 Ilda Safet Zhulali

9 Dorjan Xhezair Teliti

10 Ana Ali Azizaj

11 Artan Halit Distafa

12 Albana Bedri Kepi

13 Jonathan Akil Pano

14 Eriona Pullumb Bixha

15 Genci Mustafa Gjokutaj

16 Keda Mirvjen Kaceli

PR

1 Albi Xhevdet Jahelezi

PSD

1 Bruno Geront çela

2 Irini Kostandin Goga

Partia Demokratike

1 Enriketa Kristofor Pandelejmoni

2 Gentjan Fiqiri Muça

3 Irisi Arben Beleraj

4 Ervin Maliq Dushku

LZHK

1 Fabian Sokol Topollari

PDIU

1 Alda Fejzi Hasani

Nisma Thurje

1 Endrit Skënder Shabani

Lëvizja Bashkë

1 Mirela Besjan Ruko