AlbanianEnglish
Image Alt

Soft

Forcimi i kujtesës është i mundur! Kujtesa është kapaciteti i trurit tonë për të ruajtur dhe analizuar informacionin në mënyrë që ta rikuperojë atë më vonë. Ndonjëherë kujtesa nuk bën më të mirën për ne… dhe kemi përshtypjen se na vjen

“Shpërthimet e akneve janë një problem”, shkruan Dr. Kiran Sethi, mjeke e estetikës, lëkurës dhe mirëqenies, në Instagram. Dhe ne nuk mund të pajtoheshim më shumë me këtë deklaratë pasi e dimë se si ndihet të kesh një ‘goditje të

As të famshmit nuk janë më të imunizuar ndaj plakjes dhe sëmundjes sesa ne të tjerët. Në disa raste, ata janë detyruar të heqin dorë nga karriera e tyre për shkak të shqetësimeve të shëndetit. Bruce Willis Në mars 2022, familja e

Ne jemi paralajmëruar shumë shpesh për rreziqet e konsumimit të tepërt të sheqerit, por duket se dëgjojmë më pak se si të mbajmë nën kontroll dëshirat dhe konsumimin e kripës. Për këtë, ky artikull ju ndihmon të mësoni më shumë

Festivali i Filmit në Kanë 2022 nisi zyrtarisht ditën e mërkurë! I mbajtur në Kanë, Francë, pritet që tapeti i kuq i Kanës 2022 të jetë një nga tapetet e kuq më të shndritshëm në botë (duke konkurruar vetëm me

Zemërimi, ankthi, fshehja e emocioneve dhe vetëvlerësimi i ulët, mjerisht, disa prindër arrijnë t'ua përcjellin të gjitha këto cilësi negative fëmijëve të tyre. Egoizmi dhe indiferenca e tyre ndaj ndjenjave të fëmijëve kanë një ndikim të madh tek ata në

E keni pyetur ndonjëherë veten nëse stilistët janë të çmendur për krijimet e tyre? 1. Balenciaga Crocs Balenciaga dhe Crocs u bashkuan për të krijuar një palë këpucë me platformë që janë sa të shëmtuara aq edhe qesharake. Çmimi i kërkuar: $850.

Natyrisht, kufjet ju futen në vesh, ndonjëherë për orë të tëra dhe shpesh kur jeni duke bërë gjëra të tjera, nga punët e shtëpisë deri te stërvitja, te udhëtimet. Dhe e gjithë ajo djersë, qime, lëkurë të vdekur, pluhur dhe

A e shikoni qenin tuaj dhe pyesni veten se sa mund të jetojë? A mendoni edhe sa vite të tjera do të keni për të ecur ose për t'u përqafuar me të? Një studim i ri i thelluar shpreson të ndihmojë duke

Jo të gjithë ne kemi fatin të fitojmë para çdo vit. Këtë vit, janë 5 shenja të zodiakut, yjet e të cilëve po punojnë në favor të tyre. 1. Luani Luanët do të marrin një nxitje të shumëpritur për statusin e tyre

Njerëzit që kanë çrregullim të personalitetit borderline (BPD) kanë frikë të fortë nga braktisja, gjë që mund ta bëjë të vështirë për ta rrjedhshmërinë e marrëdhënieve. Ngjashëm me çrregullimet e tjera të personalitetit, frika e tyre themelore buron nga fëmijëria e

Realiteti është se cilësia e rrobave tona ka qenë në rënie të vazhdueshme që nga fundi i viteve 1990, kur moda e shpejtë shkaktoi rritjen e prodhimit dhe konsumit dhe rënien e çmimeve. Pavarësisht kësaj, rrobat e punuara mirë ekzistojnë, nëse

Kur mendoni se si ushqimi ndikon në shëndet, ia vlen të mendoni përtej trupit pasi zgjedhjet tuaja dietike gjithashtu mund të kenë një ndikim të rëndësishëm në mendjen tuaj. Ato mund të ndikojnë në funksionimin e trurit, duke ju mbajtur të

Kur bëhet fjalë për trajtimin e situatave të jetës, ka disa njerëz që anojnë drejt anës më të qetë të rrugës. Ata marrin kohën e tyre për të vlerësuar dhe kuptuar situatat dhe zgjedhin një qasje logjike. Në anën tjetër

Që kur Rusia nisi një pushtim ushtarak në shkallë të plotë në Ukrainë më 24 shkurt 2022, mijëra civilë kanë vdekur dhe miliona ukrainas janë detyruar të largohen nga vendi i tyre. Lufta është konflikti më i madh ushtarak në Evropë

Për pjesën më të madhe të shqiptarëve, shqetësimet financiare janë gjithmonë të pranishme, veçanërisht duke pasur parasysh pasiguritë e ekonomisë së sotme. Ndërsa shqetësimi nuk zgjidh shumë, të kesh një plan për të menaxhuar sfidat financiare mund të ndihmojë në

Gratë dhe vajzat që bëjnë make-up e dinë shumë mirë se nuk është asgjë të bësh një kontur, sa ç’është të perfeksionosh pjesën e syve. Më konkretisht, të kuptuarit se si të zgjidhni ngjyrat e toneve që nxjerrin në pah

You don't have permission to register