AlbanianEnglish
Image Alt

Modë

Java e Modës erdhi sërish dhe marka të ndryshme prezantuan koleksionet e tyre. Në mesin e markave ishte dhe shumë e njohura “Valentino”. Kjo markë prezantoi koleksionin e saj Pranverë-Verë 2023 dhe përfshinte veshje të tejdukshme e të zbukuruara me temina. Ajo

Nëse dëshironi më tepër volum në flokët tuaj fillimisht duhet të zbuloni se çfarë lloj flokësh keni, të thatë, të yndyrshëm apo normal? Më pas është mirë të zgjidhni një shampo dhe produkte të kujdesit të përgjithshëm. Kur i thani

Avokatët e Kanye West i dërguan një letër Gap Inc duke njoftuar se reperi dhe stilisti po përfundonte partneritetin e tij me kompaninë, duke thënë se nuk i përmbushte detyrimet e saj sipas kontratës. Gap shkeli marrëveshjen e saj me West

Firma suedeze ka raportuar shitje tremujore, më të ulëta nga ç’priteshin. Ata u rritën me vetëm 3% në 5.4 miliardë dollarë, më pak se fitimi prej 5% që pritej nga analistët. H&M pati këto pasoja për shkak të rritjes së inflacionit,

Përveç kohës së gjatë në mbretërim, Elizabeta e dytë , njihet edhe për kombinimet që u bën veshjeve të saja, të cilat nuk i kanë shpëtuar kurrë vëmendjes. Mbretëresha ka rregulla në sjelljen e saj që u përmbahet rreptësisht, megjithatë

Tatuazhet e vogla, minimaliste janë të bukura kur bëhën siç duhen dhe kur janë të mirë menduar. Ekspertët e tatuazheve thonë se simbolet e vogla kanë sekretet e tyre për të dalë perfekt, prandaj njerëzit duhet të shmangin disa gabime.

Finalistja e Miss England është bërë mbretëresha e parë e bukurisë që konkurron pa grim në historinë gati shekullore të konkursit. Melisa Raouf, një studente kolegji 20-vjeçare nga Londra jugore, sfiloi në gjysmëfinalen e konkursit të hënën pasi zgjodhi një pamje

Dasma e Jennifer Lopez dhe Ben Affleck është komentuar si një përrallë e vërtetë, e sidomos duke marrë parasysh historinë e tyre të dashurisë. Aktorja e Marry Me ka publikuar fotot e nusërisë se J.Lo të cilat po thyejnë rrjetin. Vetëm disa

Duket se Louis Vuitton e studioi mirë idenë e Balenciaga dhe vendosi të eksperimentojë, për sa kohë edhe adhuruesit e markës kanë para për të blerë. Marka e fashme e modës ka lançuar një çantë të re të frymëzuar nga një

Gjiganti suedez i modës H&M është rihapur në platformën elektoronike Tmall të Alibaba, 16 muaj pasi faqja kineze e hoqi atë pas kritikave të markës ndaj shkeljet e të drejtave të njeriut në Xinjiang. Rihapja u vu re fillimisht nga përdoruesit

Dy emra shumë të njohur, David dhe Victoria Beckham janë një nga çiftet më të dashur dhe fuqishëm në botë. Influenca e tyre ka patur një ndikim edhe në sipërmarrjet e tyre, megjithatë duket sikur njëri prej tyre, në të

“House of Zana”, e vendosur në Darlington të Anglisë, është shtëpia e Amber Kotrrit prej 4 vitesh tashmë. Po, fjala “zana” në emërtimin e kësaj shtëpie është fjala jonë në shqip. Amber është e martuar me një shqiptar dhe zgjedhja e

Të gjithë ne e kemi vënë re se këmishat e vajzave dhe djemve, përveç ndryshimit në modele, kanë edhe një ndryshim në mënyrën si vendosen kopsat. Aktualisht këmishat për gra i kanë kopsat në anën e majtë ndërsa për burra janë

Linda Evangelista, e njohur si supermodele, i është rikthyer modelingut serish, duke u shprehur se është mirënjohëse për rikthimin para kamerës, pas procedurës kozmetike që e shpërfytyroi.   57-vjeçarja ka publikuar një fotografi të saj në fushatën e fundit të Fendit, ku

Përdorimi i make up-it, sidomos vitet e fundit është “aksesor” që shoqëron pothuajse gjithmonë. Pika kyçe janë sytë. Edhe pse ju duket e çuditshme, ngjyra e syve tuaj ndikon në llojin e look-ut që mund të merrni nga make up-i. Ne do t’ju

Pothuajse për të gjitha vajzat bërja e thonjve është si një mënyrë kujdesi për veten dhe si i tillë është i vazhdueshëm. Tani që është verë dhe pushimet janë prezente, kujdesi është akoma më i shtuar. Ne do t’ju tregojmë disa nga

Pavarësisht se në një periudhë të nxehtë si kjo ne jemi të prirur të shkojmë më shumë drejt fustaneve, ka xhinse të cilat mund t’ju dhurojnë atë që i kërkoni ditës tuaj. GRLFRND Lex Cargo Xhinset Cargo janë pantallona të lirshme

You don't have permission to register