Image Alt

Bukuri

Për shumë prej nesh, bizhuteritë janë shumë më tepër se aksesorë, dhe ne i çmojmë dhe përcjellim historitë që fshehin bizhuteritë tona të trashëgimisë familjare. Sot, ne duam të zhytemi në historitë befasuese që mund të na tregojnë bizhuteritë me

Trendet e këtij viti të ri duket se do të jenë të shumta por një nga më të spikaturat do të jetë xhinsi gri. Xhinset që të gjithë i duam aq shumë do të vishen në dimrin dhe pranverën e

Një nga momentet më të bukura por sigurisht më të vështirat për një vajzë është përzgjedhja e fustani të bardhë, fustani që do ta bëjë të shkëlqejë në ditën e saj më të rëndësishme. Për çdo vajzë që dëshiron që

Java e Modës erdhi sërish dhe marka të ndryshme prezantuan koleksionet e tyre. Në mesin e markave ishte dhe shumë e njohura “Valentino”. Kjo markë prezantoi koleksionin e saj Pranverë-Verë 2023 dhe përfshinte veshje të tejdukshme e të zbukuruara me temina. Ajo

Nëse dëshironi më tepër volum në flokët tuaj fillimisht duhet të zbuloni se çfarë lloj flokësh keni, të thatë, të yndyrshëm apo normal? Më pas është mirë të zgjidhni një shampo dhe produkte të kujdesit të përgjithshëm. Kur i thani

Romanca e Khloé Kardashian dhe Michele Morrone në prapaskenë në Javën e Modës në Milano na ka rrëmbyer syrin dhe definitivisht nuk mund t'i shpëtonte syve të internetit. Një foto e zjarrtë e tyre nga prapaskenat e spektaklit të Dolce &

Kur flasim për Botox, imagjinojmë fytyra të ngrira, ku as vetullat nuk mund të lëvizin, pa harruar ballin plot shkëlqim të tepruar. Dhe për ta shmangur këtë efekt disi dramatik, një tjetër trajtim klasik i njohur si Baby Botox po

Shkencëtarët në Spanjë kanë deshifruar kodin gjenetik të kandilit të pavdekshëm, një lloj krijese e aftë për t'u rikthyer vazhdimisht në një gjendje të mitur. Gjetjet japin shpresa për të zbuluar sekretin e jetëgjatësisë së tyre unike dhe për të

Finalistja e Miss England është bërë mbretëresha e parë e bukurisë që konkurron pa grim në historinë gati shekullore të konkursit. Melisa Raouf, një studente kolegji 20-vjeçare nga Londra jugore, sfiloi në gjysmëfinalen e konkursit të hënën pasi zgjodhi një pamje

Dasma e Jennifer Lopez dhe Ben Affleck është komentuar si një përrallë e vërtetë, e sidomos duke marrë parasysh historinë e tyre të dashurisë. Aktorja e Marry Me ka publikuar fotot e nusërisë se J.Lo të cilat po thyejnë rrjetin. Vetëm disa

Fotoja e profilit është më e vogla në rrjetet tuaja sociale, por njëkohësisht më e rëndësishmja.  Ajo është pothuajse prezantimi dhe përshtypja e parë për njerëzit që ju shohin online, ndaj s’mund të jetë përzgjedhje rastësore. Njerëz që merren me studime

Qepët janë përdorur për bukurinë prej vitesh në vende si India për shkak të përfitimeve të tyre të disafishta shëndetësore. Flokët e Cardi B janë dukur shumë të shëndetshme kohëve të fundit dhe ajo sekretin e bukurisë së flokëve e tregoi

Kohëve të fundit, në rrjetin social TikTok është nisur trendi që mëson të bëjmë make up tek sytë në mënyrë që të duken misteriozë. Ky trend quhet "Sytë e sirenës" dhe preferohet masivisht nga ndjekësit, pasi i jep një pamje tjetër

Linda Evangelista, e njohur si supermodele, i është rikthyer modelingut serish, duke u shprehur se është mirënjohëse për rikthimin para kamerës, pas procedurës kozmetike që e shpërfytyroi.   57-vjeçarja ka publikuar një fotografi të saj në fushatën e fundit të Fendit, ku

Përdorimi i make up-it, sidomos vitet e fundit është “aksesor” që shoqëron pothuajse gjithmonë. Pika kyçe janë sytë. Edhe pse ju duket e çuditshme, ngjyra e syve tuaj ndikon në llojin e look-ut që mund të merrni nga make up-i. Ne do t’ju

Pothuajse për të gjitha vajzat bërja e thonjve është si një mënyrë kujdesi për veten dhe si i tillë është i vazhdueshëm. Tani që është verë dhe pushimet janë prezente, kujdesi është akoma më i shtuar. Ne do t’ju tregojmë disa nga

Një nga problemet që femrat kanë sidomos gjatë shtatzënisë janë strijat. Për vite me radhë kanë bërë të gjitha përpjekjet e mundshme për të shmangur shfaqjen e tyre. Megjithatë, shtatzënia nuk është hera e vetme që shfaqen, pasi ato mund