AlbanianEnglish
Image Alt

Bukuri

Romanca e Khloé Kardashian dhe Michele Morrone në prapaskenë në Javën e Modës në Milano na ka rrëmbyer syrin dhe definitivisht nuk mund t'i shpëtonte syve të internetit. Një foto e zjarrtë e tyre nga prapaskenat e spektaklit të Dolce &

Kur flasim për Botox, imagjinojmë fytyra të ngrira, ku as vetullat nuk mund të lëvizin, pa harruar ballin plot shkëlqim të tepruar. Dhe për ta shmangur këtë efekt disi dramatik, një tjetër trajtim klasik i njohur si Baby Botox po

Shkencëtarët në Spanjë kanë deshifruar kodin gjenetik të kandilit të pavdekshëm, një lloj krijese e aftë për t'u rikthyer vazhdimisht në një gjendje të mitur. Gjetjet japin shpresa për të zbuluar sekretin e jetëgjatësisë së tyre unike dhe për të

Finalistja e Miss England është bërë mbretëresha e parë e bukurisë që konkurron pa grim në historinë gati shekullore të konkursit. Melisa Raouf, një studente kolegji 20-vjeçare nga Londra jugore, sfiloi në gjysmëfinalen e konkursit të hënën pasi zgjodhi një pamje

Dasma e Jennifer Lopez dhe Ben Affleck është komentuar si një përrallë e vërtetë, e sidomos duke marrë parasysh historinë e tyre të dashurisë. Aktorja e Marry Me ka publikuar fotot e nusërisë se J.Lo të cilat po thyejnë rrjetin. Vetëm disa

Fotoja e profilit është më e vogla në rrjetet tuaja sociale, por njëkohësisht më e rëndësishmja.  Ajo është pothuajse prezantimi dhe përshtypja e parë për njerëzit që ju shohin online, ndaj s’mund të jetë përzgjedhje rastësore. Njerëz që merren me studime

Qepët janë përdorur për bukurinë prej vitesh në vende si India për shkak të përfitimeve të tyre të disafishta shëndetësore. Flokët e Cardi B janë dukur shumë të shëndetshme kohëve të fundit dhe ajo sekretin e bukurisë së flokëve e tregoi

Kohëve të fundit, në rrjetin social TikTok është nisur trendi që mëson të bëjmë make up tek sytë në mënyrë që të duken misteriozë. Ky trend quhet "Sytë e sirenës" dhe preferohet masivisht nga ndjekësit, pasi i jep një pamje tjetër

Linda Evangelista, e njohur si supermodele, i është rikthyer modelingut serish, duke u shprehur se është mirënjohëse për rikthimin para kamerës, pas procedurës kozmetike që e shpërfytyroi.   57-vjeçarja ka publikuar një fotografi të saj në fushatën e fundit të Fendit, ku

Përdorimi i make up-it, sidomos vitet e fundit është “aksesor” që shoqëron pothuajse gjithmonë. Pika kyçe janë sytë. Edhe pse ju duket e çuditshme, ngjyra e syve tuaj ndikon në llojin e look-ut që mund të merrni nga make up-i. Ne do t’ju

Pothuajse për të gjitha vajzat bërja e thonjve është si një mënyrë kujdesi për veten dhe si i tillë është i vazhdueshëm. Tani që është verë dhe pushimet janë prezente, kujdesi është akoma më i shtuar. Ne do t’ju tregojmë disa nga

Një nga problemet që femrat kanë sidomos gjatë shtatzënisë janë strijat. Për vite me radhë kanë bërë të gjitha përpjekjet e mundshme për të shmangur shfaqjen e tyre. Megjithatë, shtatzënia nuk është hera e vetme që shfaqen, pasi ato mund

Stina e verës është sa e bukur edhe e rrezikshme për flokët tuaj. Industria e flokëve pa pësuar shumë ndryshime duke avancuar në produkte sa më efektive për flokët dhe llojn e tyre.  Dhe çdo tip floku duhet të jetë

Pavarësisht se në një periudhë të nxehtë si kjo ne jemi të prirur të shkojmë më shumë drejt fustaneve, ka xhinse të cilat mund t’ju dhurojnë atë që i kërkoni ditës tuaj. GRLFRND Lex Cargo Xhinset Cargo janë pantallona të lirshme

Kim Kardashian ka zbuluar se dieta intensive tre-javore që ndoqi për të veshur fustanin e Marilyn Monroe në Met Gala e la atë me komplikime të rënda shëndetësore. 41 vjeçarja humbi 16 kilogramë për t'u përshtatur me fustanin "Happy Birthday Mr

“Shpërthimet e akneve janë një problem”, shkruan Dr. Kiran Sethi, mjeke e estetikës, lëkurës dhe mirëqenies, në Instagram. Dhe ne nuk mund të pajtoheshim më shumë me këtë deklaratë pasi e dimë se si ndihet të kesh një ‘goditje të

Ndërkohë që kalojmë “tranzicionin” e stinëve, përditësimi i gardërobës është shpëtimi i nevojshëm. Kalimi në verë është si të hysh në një botë më të ndritshme, më të ngrohtë, më të gëzuar. Para se të ndërroni nga raftet çizmet, na lejoni t’ju

You don't have permission to register