Image Alt

Horoskopi

A jeni gati për një nga tranzitet më të mëdha të vitit? Plutoni ndryshon shenjat këtë muaj pasi kalon në Ujor, dhe astrologët na shohin teksa anojmë më shumë drejt një shoqërie humanitare, por tranzit do të thotë diçka e

Të gjithëve na ka ndodhur, të kemi patur një person, apo një marrëdhënie, të cilën e kujton vërtet dhe sado kohë të kalojë. Personi që ka mbetur “i paharruar” për ju, a i përket një prej shenjave të mëposhtme të

Nuk ka asgjë të keqe të gabosh, për sa kohë mëson prej tyre dhe nuk i përsërit. Por ka njerëz që nuk mësojnë dhe përfundojnë duke përsëritur të njëjtin gabim. Disa të tjerë e bëjnë gabimin edhe padashje e të tjerë

Shën Valentini e përqendron vëmendjen në jetën tonë të dashurisë, të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen. Ne mund të kënaqemi dhe të festojmë atë që kemi, të shpresojmë që dashuria të rritet në të ardhmen dhe ndoshta të reflektojmë

Marrëdhëniet që krijojmë në jetë përbëhen nga njerëz me përvoja, vlera dhe zakone të ndryshme. Dhe për të krijuar marrëdhënie të qëndrueshme, nëse kjo është ajo që duam, ne i përshtatemi kushteve të bashkëjetesës, por disa nga zakonet apo karakteristikat

Muaji i parë i vitit është gjithmonë stresues dhe të jep disi ankth, për gjërat e reja dhe planet që ndoshta nuk realizohen. Deri sa vjen shkurti ne bëhemi më të qetë dhe jemi më të përgatitur. Astrologët mezi presin të

Për të qenë një person që merr përsipër rrezikun në çdo situatë, duhet të kesh guxim dhe besim.. Pavarësisht rezultatit në fund, me sukses apo jo, ndërmarrja e rrezikut i bën disa persona më të fortë e të patrembur. Astrologët thonë se

-Dashit i pëlqen të jetë numri një. Natyrisht kjo shenjë dinamike e zjarrit nuk është se nuk njihet per konkurrencën. I guximshëm die ambicioz Dashi i merr seriozisht situatat sfiduese dhe sigurohen që të dalin gjithmonë në krye. -Demi, shenja që

Lidhjet mund të jenë të komplikuara për shumë njerëz, prandaj me siguri ju ka ndodhur të dëgjoni fjali të tipit “Jam më mirë vetëm”. Veçanërisht nëse personat që e thonë janë një nga këto shenja: Virgjëresha Një Virgjëreshë ka aq shumë gjëra për

Me siguri e keni vënë re këtë dhe keni pyetur veten pse horoskopi fillon me Dashin që është shenja e muajve mars -prill dhe jo me shenjën e muajt janar. Pas kësaj zgjedhjeje qëndron një motivim i saktë astrologjik. Vëzhgimi i

Janari 2023 ndikohet nga hyrja e Venusit në Ujorin intelektual. Do të ketë lamtumira, miq të rinj, energji, vendosmëri dhe shumë durim. Dashi Janari do të nisë me një ndjeshmëri të lartë. Mund të mbeteni me disa pyetje në mendje, pa përgjigje.

Dashi Do të jeni ambicioz, energjik dhe intensiv në përpjekjen për të arritur qëllimin. Mundohuni të jini të kujdesshëm pasi shumë do të përpiqen të tërheqin energjinë tuaj dhe do t’ju bëjnë të ndiheni të lodhur emocionalisht. Në prill, Jupiteri do

Ndërkohë që ka njerëz që besojnë se ne duhet të jetojmë sipas rregullave, ka të tjerë që besojnë se rregullat janë bërë për t’u thyer dhe të jetojnë jetën e tyre në maksimum. Shigjetari Një shigjetar nuk kujdeset për të bërë

Ka njerëz që aftësinë e të bindurit e kanë tejet të zhvilluar. Ata dinë çfarë thonë dhe kanë sharmin hipnotizues për t’ju bindur. Peshorja Kjo shenjë është lehtësisht e orientueshme pas zbulon shpejt nevojat dhe di të kërkojë një mënyrë të

Pjesa më e madhe e njerëzve mendojnë se ne duhet të jetojmë sipas rregullave por ka të tjerë që besojnë se rregullat janë bërë për t’u thyer. Të shohim kush janë “rebelët” e zodiakut. Dashi Një nga karakteristikat kryesore të Dashit është

Të duash të jesh vetëm jo detyrimisht do të thotë të mos duash të jesh me dikë. Por shumë persona preferojnë që në jetën e tyre të kenë shumë pak persona pranë. Ose ndihen më mirë nësë qëndrojnë vetëm me

Pavarësisht rutinës ditore, lodhjes dhe shumë faktorëve të tjerë që ndikojnë në jetën tonë, disa njerëz janë më tepër dembelë. Horoskopi tregon se shenja e secilit tregon nëse je dembel apo jo. Rezulton, se katër shenja janë më dembelët në