Jude Bellingham, lojtari i sezonit në La Liga

Futbollisti i Real Madrid ka fituar çmimin për lojtarin më të mirë të sezonit 2023/24 në La Liga.

Bellingham kaloi një vit fantastik me madrilenët, duke qenë një nga lojtarët kryesor të ekipit me 19 gola dhe 6 asistime në sezonin e tij të parë në Real Madrid.