Johnny Depp del në skenë për herë të parë, pas fitores së gjyqit

Johnny Depp doli në skenë së bashku me Jeff Beck në Mbretërinë e Bashkuar të enjten mbrëma, duke shënuar daljen e tij të parë publike që kur një juri vendosi në favor të tij në padinë e tij për shpifje kundër ish-bashkëshortes Amber Heard të mërkurën.

 

Aktori i “Pirates of the Caribbean” iu bashkua kitaristit të famshëm në pjesën e fundit të turneut të Beck në MB në një performancë në vendin e Sage në Gateshead, në Anglinë Veriore.

 

Ndërsa Depp nuk e përmendi gjyqin apo verdiktin, Beck u shfaq duke thënë, “Çfarë rezultati”, ka raportuar BBC.

 

Paraqitja gjithashtu u duk se ktheu faqen në librin proverbial të Depp, pasi Beck njoftoi se ai dhe Depp kanë bashkëpunuar në një album të ri që do të publikojnë muajin e ardhshëm.

 

“E takova këtë djalë pesë vjet më parë dhe që atëherë nuk kemi pushuar së qeshuri. Ne në fakt bëmë një album. Nuk e di se si ndodhi. Do të dalë në korrik” thuhet se ka deklaruar Beck gjatë koncertit të enjten.

 

Depp më parë iu bashkua Beck në skenë gjatë fundjavës, përpara vendimit të jurisë.

 

Të mërkurën, pas gjithsej 14 orësh diskutimesh, që zgjatën tre ditë, juria prej shtatë anëtarësh vendosi njëzëri se Depp, 58 vjeç, ishte shpifur nga Heard dhe se ajo “veproi me keqdashje të vërtetë”.

 

Juria i dha Depp 15 milionë dollarë dëmshpërblim. Dëmet ndëshkuese të Depp, megjithatë, u reduktuan nga gjyqtari Penney Azcarate në 350,000 dollarë në përputhje me kufirin ligjor të shtetit.

 

Heard, 36, iu dha 2 milionë dollarë nga juria si dëmshpërblim për kundërpadinë e saj, por asgjë për dëmshpërblim.

Juria e gjeti Deppin përgjegjës pasi avokati i tij iu referua pretendimeve të Heard si një “mashtrim”.

 

Pas vendimit, Depp ka reaguar në rrjetet sociale. Në një deklaratë të postuar në Instagram, Depp tha se ai është “me të vërtetë i përulur” që juria “më ktheu jetën time”.