Java nis me temperatura të larta, mesoni parashikimin e motit

Sipas MeteoAlb: Valët e të nxehtit që po përfshijnë vendin tonë po sjellin temereatura shumë të larta.

Kushtet e motit paraqiten në dominimin e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe të ulëta ndërsa në zonat malore do të ketë vranësira të pakta.

Por pasditja sjell zhvillim të vranësirave në Juglindje të Shqipërisë duke gjeneruar shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C.

Era do fryjë e mesatarisht në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

*Tibo News