Java nis me rritje të temperaturave

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës në territorin Shqiptar do të jetë në dominimin e kthjellimeve, të cilat më të dukshme do të jenë në ultësirën perëndimore dhe kalime të pakta vranësirash pritet të ketë në zonat malore.

Ndërsa në orët e pasdites dhe mbrëmjes parshikohet që pothuajse i gjithë vendi ynë të jetë nën ndikimin e vranësive kalimtare, të cilat më të fokusuara do të jenë përgjatë kufirit Lindor.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por vijojnë të rriten lehtë në mesditë duke u luhatur nga 0°C deri në 18°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior kryesisht duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

*Tibo News